• BLOGG

Skånevinter..

Egentligen är det vilovecka v7 men banan frös under några dagar. Så vi avmaskade och skodde alla hästarna, men jag mäter och lämnar en träningsrapport på hemsidan v7. Regnet och plusgrader gör banan tungsprungen men inställningen är det sannerligen inget fel på. Nu hoppas vi på att det går att träna för fullt kommande vecka.

Veckans Ris: Skånevinter gillar vi inte..

Veckans Ros: Vi hyllar inställningen på samtliga..

Veckans Resultat: Tredjeplatser till Macho Look på Färjestad och Preludio AS på Åby. En andraplats till Dollar Sund på Färjestad. En seger till Real Superb på Bjerke.

Kommentera gärna:

Senaste inlägg

Senaste kommentarer

  • Bent Melleby » Nya bilder..:  ”Nyttig å lese. Fint med nye bilder. Vennlig hilsen Bent Melleby (Karamell Garc..”

  • Bent Melleby/Karamel Garcon » För vagn..:  ”Hei! Mine dypeste kondolanser i forbindelse med Pias bortgang♥️♥️. Varm hilsen..”

  • e » Prix d'Amerique..:  ”e”

  • e » Prix d'Amerique:  ”e”

  • e » Uppdaterat..:  ”e”

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln

-